VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Digitální nomád: Knížka, díky které jsem se stala digitální nomádkou

Sedím na lavičce před farmou v portugalských horách nedaleko městečka Guarda a píšu tento článek. Hlavou mi víří, že už za měsíc budu sedět v letadle, které shodnou okolností zase míří do oblasti patřící Portugalsku – na souostroví Azory. Zároveň vím, že bych se měla pomalu připravovat na LowCost Race závod po Evropě, který proběhne v srpnu. Uklidňuje mě, že letenky na záříjové Maroko jsem sehnala zavčas, za dobrou cenu a ještě s dvou denní návštěvou Bruselu u kamaráda.

Toto tady nepíšu, abych se chlubila, jak si cestuju po světě. Navíc, mí pravidelní čtenáři vědí, co a kde aktuálně vyvádím – jak se ztrácím, peču pizzu nebo na mě padají obrazy a střepy se mi zarývají do nohou. Naopak, chci dát možnost okusit tento svět i tobě. Proto bych dnes ráda poukázala na životní milník, který převrátil dosavadní život “šedé myšky necestovatelky” na můj nynější nomádský svět. Vrátíme se spolu pár měsíců do minulosti – do září roku 2016.

Jak jsem se střetla s nomádem

V roce 2016 jsem pracovala půl roku na Maltě. Výpověď ve zdejší firmě jsem dala dřív, než jsem pořádně tušila, co vlastně chci dál dělat. Jen někde v duchu jsem si přála, ať je to něco se psaním, něco s možností cestovat a o všem si tak nějak rozhodovat sama. Opravdu věřím na zákon přitažlivosti, neboť právě on mi musel do cesty přihrát Marťu Rosulka. Respektive prvně jeho web o digitálním nomádství, následně jeho samotného a nakonec i jeho knížku. Právě o ni se chci podělit s tebou.

Martin při práci na knížce

Martin při práci na knížce

Loni (2016) v prosinci jsem si pro ni osobně dojela až do Prahy, kde měl Martin v Impact Hubu přednášku a s ní spojený křest knížky Digitální nomád. Protože mě práce na dálku lákala a zatím jsem poznala jen možnost copywritingu, neváhala jsem ani chvilku a koupila si rovnou tištěnou verzi. A to i s věnováním od samotného autora. Díky, Marťo! Sama sice píšu eBooky, ale miluju šustot papíru a jeho vůni. Proto upřednostňuji knihu před eKnihou.

Nedalo mi to a ještě během noční cesty domů do Brna jsem ji začala louskat. Nebudu chodit okolo horké kaše, ta kniha mě prostě pohltila. Ono se není čemu divit, když Martin je takto na cestách už od roku 2011. Co toho stihl vidět, vyzkoušet si i osahat na vlastní ruce.

Prošel si copywritingem jako já, oblíbil si affiliate marketing, suprově rozumí SEO (pro méně zběhlé v terminologii: jde o techniky a metody, jak zoptimalizovat webovky, aby byly dobře viditelné a přilákaly řadu čtenářů).

A pořád jde dál. Teď nemyslím jen cestovně (i když aktuálně je třetím měsícem na cestě z centrální do jižní Ameriky), ale především pracovně. Aktivně zkoumá svět investic a kryptoměn. Taky začal natáčet svá videa, která můžeš vidět na youtube.

Co najdeš v knize Digitální nomád?

Své více než 8leté zkušenosti sdílí právě v jeho první knize, která je doslova nacpaná informacemi pro každého, kdo se rozhodl pracovat na dálku. Nemusí to být nutně hned z dalekých cest. Co se tedy v knize dozvíš?

  • jaké jsou pracovní možnosti a kde si hledat zakázky
  • jak řešit nezbytnou komunikaci se zákazníky i administrativními orgány v ČR na dálku
  • jak vyřešit problém ubytování, “kanceláře” na dálku i jak vyzrát na dobré stravování a být v kondičce i na cestách

Je toho ještě mnohem víc a super je, že ke knize existuje i uzavřená členská sekce. Martin ti tak může předávat aktuálnější informace z nomádského světa. Ostatně si prohlédni si detail knihy Digitální nomád.

Protože nomádství fandím a Martin je můj dobrý kamarád, tak mám pro tebe i jednu bombu na závěr. Knihu si můžeš koupit s 10% slevou v tomto speciálním odkazu>>.

Líbil se ti článek a láká tě pracovat na dálku. Tak si informace nenechávej pro sebe, lajkni a sdílej článek s kamarády. Ať si akční cenu knížky Digitální nomád může vychutnat i někdo další.

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře