VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

TravelBible: Knížka, která mě provází na nomádské stezce

Už od mala jsem ráda četla. Na dovolenkách jsem byla schopna se spíše utopit v moři knih, než smočit prstík na noze v rybníce. Milovala jsem příběhy, které dýchaly exotikou dálek. Prstem jsem jezdila po hranicích států ve vymyšlených i skutečných mapách. Představovala jsem si, jaké by to bylo neomezeně cestovat, ale nikdy by mě nenapadlo, že tento sen se začne naplňovat…

I teď mě na cestování provází knížky. Jen jejich žánr se lehce pozměnil. Anebo možná také ne. Ráda bych ti, milí cestovateli a čtenáři, představila jednu, která mě výrazně ovlivnila. Svým způsobem mohu směle prohlásit, že její řádky utkávají pavučinku mých dalších cestiček. Spolu s ní kráčím po své nomádské stezce.

Ano, řeč je o TravelBibli – knize, kterou na cestách nedáš z ruky. Její autoři o ni sami říkají: “Dali jsme do ní své miliónové rady, jak procestovat svět za pusu.” Knížka už zvedla více než 8000 čtenářů na jejich stezky. Kam se s ní vypravíš ty? Nezapomeň mi poslat fotku s knížkou. 🙂

Čím mi učarovala

Těžko shrnout do pár vět. Těch rad a nápadů je zde opravdu jak kapiček za jarního deště. Líbilo se mi Matoušovo vyprávění o jeho měsíční cestě na Srí Lance. Tuto zemi budu muset navštívit. Chci jíst nejlevnější a přitom nejlepší ovoce na této planetě.

thumb_P1080264_1024Jela se mnou až na poušť do Maroka, zdroj: archív autorky

Z praktických věcí bych určitě zmínila RSS čtečku na levné letenky, kterou jsem si podle podrobného průvodce v knížce vytvořila na feedly. Díky ní letím za cca 14 000 Kč tam a zpět na Nový Zéland. A to jsem ani nestihla vyzkoušet zmiňované rumbování letenek.

Kam mě vyslala

Je to možná k neuvěření, že zrovna kniha by tě vyslala někam na cestu. Ale zrovna za výletem stopem do Španělska může TravelBible. Poté, co jsem si ve členské VIP sekci (přístup k těmto informačně bohatým článkům získáš například po koupi knížky), přečetla článek o hitchhikingu, měla jsem jasno. To musím vyzkoušet…

A má už potvrzená červnová cesta do Portugalska je také dílem tohoto cestovatelského bestselleru. Přečetla jsem si o možnosti dělat volunteera (dobrovolníka) přes helpx.net a to bych nebyla já, abych si to hned nechtěla zkusit. Konečně se tak podívám za hubičku na měsíc do země, kde jsem dosud nebyla, a bonusem se naučím jezdit na konících.

Mé další krůčeje

thumb_P1080268_1024Nezapomeň se bibli poklonit, zdroj: archív autorky

Při letu do Maroka jsem dočetla poslední kapitolu, ale zavřením knihy mé kroky na nomádské stezce nekončí. Na právě naopak, teprve začínají. Už teď vím, že chci po vzoru autorů zkusit alespoň dvě další “blázniviny.”

Měsíční nomádění v zahraničí

Váhám mezi už navštíveným Marokem, kde mám celou řadu pozvání od surfování v Agadiru po přespávání na poušti v Merzouge. Druhou variantou je tolik nomády oblíbené Las Palmas na Kanárských ostrovech. Uvidíme, kde se nakonec v září ocitnu.

Housesitting

Kdo by si z nás nechtěl užít zdarma bydlení ve vile někde v Karibiku. I toto se ti může poštěstit díky house sittingu, jak mi prozradila TravelBible a VIP členská sekce. Ok, lehounce přibarvuji, není to úplně zadarmo. Staráš se o dům, někdy i zvířátka či zahradu výměnou za bydlení v daném domě. Je to jen o domluvení se s nabízejícím, ostatně jako v populárním couchsurfingu.

Quo vadis?

Kam kráčíš? Děsí tě slova jako RSS čtečka, rumbování letenek, couchsurfing, housesitting, volunteerismus, hitchhiking, digitální nomádství? Nemusí, začti se do bible cestovatelů a poznávej vše na vlastní kůži. Nedá mi to, než zopakovat neznámého autora:

Je lepší něco jednou vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění.

IMG_6866

Z jakého okna se podíváš ty? Autor: spolucestovatel Tomáš Karlík

 

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.