VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Jsi freelancer? Tak nebuď sám, navštiv Impact Hub

Impact Hub

Pracuješ z domu, ale nějakou dobu pociťuješ, že to není ono? Hledáš místo na klidnou schůzku s klientem? Anebo jen rád experimentuješ a máš chuť zkusit pracovat z tak trochu jiné kanceláře? Coworking Impact Hub není jen možnost práce ze sdílených prostor, ale taky jedinečný způsob jak se zapojit do komunity podobně naladěných lidí. Navštiv se mnou Impact Hub v České republice.

Co je to sdílená kancelář alias coworking?

Jak už český název napovídá, pod coworkingem si můžeš představit kancelářské prostory či open space, kde každý den potkáš jiné “kolegy”. Zázemí sdílíš s dalšími lidmi. Někdo si tady platí své stálé místo a chodí sem pracovat denně, jiný ho využívá jen sporadicky – zaplatí si pouze aktuální čas, který tam stráví.

Běžný coworking má obvykle několik menších místnosti, které se firmy i jednotlivci dlouhodobě pronajímají. Dále je tu hlavní prostor (něco jako sál), kde jsou stoly s židlemi a tady můžeš pracovat i ty.. Také se tu nachází zasedací místnosti vhodné pro schůzky s klienty, tvé workshopy a přednášky.

Sdílená kancelář není žádnou novinkou. V ČR postupně přibývají jako houby po dešti, především ve větších městech. Mohou mít odlišný koncept a přístup k zákazníkům. Já mám největší zkušenost s Impact Hubem, který bych ti ráda blíže představila.

Impact Hub - sdílená kancelář

Není to radost pracovat z takové sdílené kanceláře? Foto zdroj: Oficiální média kit Impact Hub Brno

Proč chodit do Impact Hubu?

Možná si teď kladeš otázku, proč zase chodit do nějaké kanceláře, když člověk odchází pracovat sám na sebe s tím, aby přece nemusel docházet do té práce OD-DO a sedět v kanclu. Důvody hovořící pro coworking mohou být různorodé:

  • Potřeba občas vypadnout ze své domácí kanceláře, kde často nemáme ani potřebu se převléct z pyžama. Ehm?!
  • Touha být mezi lidmi, případně networkovat. Být součástí nějaké komunity.
  • Jít na schůzku s klientem. A tu doma přece nechceme mít.
  • Narušit svůj denní stereotyp, který by u někoho po čase mohl vést až k prokrastinaci. V tomto případě rovněž doporučuji zkusit pracovat z kaváren. V cizině mi to k full-time soustředěné práci hodně pomáhá.
  • Rozjet nový projekt – nutnost posbírat fundované rady od zkušených. Být v nějakém akcelerátoru. (Vysvětlím dále.)
  • Mají tu skvěle vybavenou kuchyňku, kde si v ledničce i něco zakoupíš. Vtip. 😀 Kvůli tomu sem asi nikdo nechodí, ale ta kuchyňka tu fakt je hezká. A taky se tu nachází sprchy pro noční pracanty.
Doplnění z Nomádské stezky: Ostatně o tom, že řada freelancerů-digi nomádů na svých cestách pracuje z coworkingů (a jaké k tomu mají důvody), jsem psala v článku Freelancerky prozrají, kde a jak pracovat na cestách.

Výše jsem vypsala obecné důvody k návštěvám libovolného coworkingu. Dále se zaměřím na popis Impact Hubu. Navštívila jsem ten pražský na Andělu a brněnský (celkem jsou 4 v ČR, ještě jeden v Ostravě a další v Praze). A už poprvé jsem zažila velikou přívětivost tamního vedení. K tomu se váže vtipná historka. Později jsem měla možnost mluvit s “vedením” v Brně a řešit s nimi spolupráci. Velice ochotní a vše rádi ukázali, vysvětlili.

Historka z brněnského Impact Hubu

Bylo to na počátku mé copywriterské dráhy. Měla jsem schůzky v centru Brna a mezi nimi asi dvouhodinovou pauzu. Nechtělo se mi čekat nikde v parku, neboť jsem chtěla psát texty. Tak jsem se rozhodla navštívit Impact Hub, o kterém jsem do té doby jen slyšela. 

Přijdu, uvidím gauče, namířím si to k nim, lehnu a už datluji do notebooku. Po čase ke mně přistoupí kluk a ptá se, zda jsem členem komunity? Já zaskočená, že to se musí?! 😀 Nedošlo mi, že bych za využívání prostoru kanceláří měla zaplatit (inu naivka). Kluk se zasmál a že mi tedy nabízí první den na zkoušku zadarmo. Tímto brněnskému vedení děkuji za shovívavost se zelenáči freelancery.

Impact Hub - zasedací místnost

Zasedací místnost: Tady si můžeš domluvit schůzku s klientem anebo rovnou uspořádat svůj workshop. Foto zdroj: Oficiální média kit Impact Hub Brno

Co ti komunita Impact Hubu nabízí

Ne, není to kancelář zdarma, mnou se neinspiruj. 😀 Ale v rámci projektu Nomádky na cestách můžeš zakoupit naše Roční členství a získat “Dny na zkoušku v Impact Hubu”. A to hned čtyři ve všech Impact Hubech v celé ČR.

Ale jak jsem naznačila, cooworking Impact Hub není jenom o tom placeném pracovním místě (mimochodem, mají různé tarify, nemusíš nutně platit celý měsíc). Jejich motto zní “Místo, kde to dokážete”. Zaměřují se tak na budování komunity a podporu lidí, kteří chtějí něco vytvořit, vybudovat podnik (start-up), rozjet sociální/ekologický projekt. Za tímto účelem nabízí tzv. akcelerátorské programy.

Akcelerace není jediná pomoc ze strany Impact Hubu, i když mě třeba program Ideation přijde skvělý a dost ho zvažuji. Jako člen komunity můžeš s výhodou využívat levnějších vstupů na různé workshopy a přednášky, které se v Impact Hubu pravidelně konají. Jednak se dozvíš něco nového, ale co více, poznáš další freelancery a kontakty se vždycky hodí. Zejména na startu podnikání!

Jako poslední zmíním tzv. Impact Hub MashUp. V rámci projektu Nomádky na cestách jsme s Nikčou plánovaly na něm vystoupit, ale pak přišel koronavirus a z myšlenky nějak sešlo. Každopádně se jedná o zdarma večerní akci, kde můžeš prezentovat svůj projekt a dostat ho tak mezi lidi, získat na něj zpětnou vazbu. Ale pozor, není to obyčejná prezentace. Zažiješ obvykle 11 přednášejících, kdy každý má pouze 10 slidů a 200 sekund na to, aby zaujal. Hlasuje se o vítězný projekt večera. Ale přijít můžeš i jako posluchač.

Chceš také pracovat jako digitální nomád na cestách?

Už tě nebaví čekat na šéfovo ano, abys odjel na dovolenou? Radši by ses nevracel z cest. Chápu, proto jsem sepsala eBook Z necestovatelky digitální nomádkou, kde najdeš krok za krokem:

  • jak se jím stát a jaké máš pracovní možnosti
  • jak si budovat svou osobnostní značku v oboru
  • co je to ten polopasivní příjem a jak si ho budovat na blogu (mimochodem i ten si společně v eBooku vybudujeme)
  • a další bonusy jako Skype konzultaci zdarma, případné dohození zakázek ode mě

Já a Impact Hub

Mou story s první návštěvou coworkingu už jsi četl. Přiznám se, že na Hubí akce moc nechodím, ale v Praze jsem byla na přednášce Martina Rosulka o Digitálním nomádství. V Brně pak na Festivalu nomádů, kde jsem sama vystupovala.

Občas sem zaskočím na nějakou schůzku s klientem či firmou, která tam přímo sídlí. Rovněž jsem si v brněnském Impact Hubu kdysi pronajala místnost na můj workshop o životě na Maltě. Jako člen komunity máš pronájem za výhodnější cenu.

V současné době se snažím navázat s coworkingem spolupráci pro již několikrát zmiňovaný projekt Nomádky na cestách. Sama sem teď pracovat nechodím a to z logického důvodu, nemají tu hlídání pro děti. Myslím, že nejsem jediná máma freelancerka, která by uvítala coworking s dětským koutkem (údajně už nějaký vznikl v Praze, ale v Brně to nějak vázne…).

Snadný tip, co udělej ještě dnes

Jsi-li freelancer, mrkni se na oficiální stránky Impact Hubu, vyber si svou pobočku a vyraz omrknout, jak to tam chodí. Anebo začni nějakou akcí, která tě u nich zaujme.

Já jsem své zkušenosti s coworkingem prozradila. Teď mě zajímá, jak to máš ty? Navštěvuješ nějaký coworking? Platíš si pracovní místo? Anebo jen využíváš možnost networkingu. Za sdílení tvé zkušenosti ti patří můj dík a úsměv!

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.