VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Maltalingua: Online i offline jazykové kurzy na Maltě

jazykové kurzy na Maltě

V roce 2015 jsem byla na Maltě poprvé, vyrazila jsem tam na 14denní jazykový kurz. Následující rok jsem tady strávila pracovně 6 měsíců, abych nadále pilovala svou angličtinu. Teď tam zvu i tebe, nabízím ti virtuální či lokální jazykové kurzy na Maltě se školou Maltalingua School of English.

Ještě v dobách uzavření hranic (restrikcí při pandemii koronaviru) jsem dostala nabídku vyzkoušet nově otevíraný VIRTUAL ENGLISH SUMMER CAMP. Nabídku maltské jazykovky jsem přijala a vyzkoušela si dvě “vyučovací hodiny” se dvěma různými lektorkami.

Proč jsem kývla na tuto spolupráci?

  • Protože k Maltě mám stále pevnou vazbu. Díky půlroku stráveného na ostrově jsem začala dělat práci, která mě naplňuje.
  • Protože neustále zkouším rozličné možnosti, jak pilovat angličtinu. A ráda pak o nich referuji.
  • Líbilo se mi, jak Maltalingua School of English dokázala zareagovat na situaci s koronavirem. Nechtěla prostě zavřít a čekat, co bude. Na místo toho vyvinula způsob, jak nadále vzdělávat své žáky (i ty, kteří na Maltě uvízli).
  • A především – na stránkách píšou, že lektorují rovněž děti (už od 6 let věku). Přiznám se, že mě moc zajímalo, jak vypadá taková online výuka dítka, které neumí ani slovo anglicky. Samozřejmě jsem se na to vyptala svých lektorek a ty mi to názorně předvedly (víc dále v článku).
jazykové kurzy na Maltě

Jedna z mála nevýhod online kurzu je, že si neužijete takovéto školní aktivity na Maltě. Foto: Maltalingua School of English

Jak probíhaly virtuální lekce Malta-Brno?

Lekce jsem měla dvě. Jedna z nich mi měla ukázat, jak probíhá “entertaining interactive online social programme” a druhá byla “klasická” individuální hodina. Bohužel španělská blogerka se na “social programme” nedostavila, tak jsem měla úžasnou anglickou konverzací s manažerkou jazykovky Taniou. Ta mi také předvedla, jak se vyučují děti bez znalosti onoho jazyka.

Mimochodem, “entertaining interactive online social programme” má nahradit klasickou offline hodinu v jazykovce, resp. simulovat konverzaci studentů, ale online na počítači. Jenže představ si děti (nebo i starší studenty) jak hromadně sedí na chatu u počítače a pouze odpovídají na dotazy lektora. Viděla jsem u své neteře v době domácí koronavirové výuky, jak probíhala výuka přes chat na počítači. Jeden žák něco napsal, zbytek se nudil… Tomuto problému se jazykovka snažila vyvarovat a má tak připravené různé hry v interaktivním online prostředí (ošahala jsem si ho).

Individuální hodinu jsem měla s rodilou Velšankou. Tato hodina už probíhala v interaktivním zázemí (či jak to nazvat), které jsem dosud v žádných online lekcích nezažila. S lektorkou jsem si volala přes aplikace Zoom a v tomto zázemí jsem zároveň viděla veškerý výukový materiál. Ale nešlo pouze o slidy. Velšanka Ffion byla schopná do materiálů interaktivně psát, dávat šipky, dopisovat výslovnost, apod. Zároveň jsme měly obě možnost psaní na chatu v tom stejném prostředí.

Probíraly jsme zábavnou formou Idioms a já se tak mohla naučit pár novým slangovým výrazům, což se pokročilejším angličtinářům hodí. Po skončení hodiny jsem se ocitla ve virtuální studovně školy, kde mají studenti zadané domácí úkoly a další materiály. Rovněž mi Ffion poslala probírané slidy v PowerPoint formátu, abych měla všechna slovíčka u sebe. Studovna je k dispozici všem studentům virtuálních i lokálních kurzů angličtiny.

jazykové kurzy na Maltě

Já jsem teda certifikát nezískala, ale ty tu možnost máš 🙂 Foto: Maltalingua School of English

Jak probíhá hodina angličtiny s malými dětmi?

Pokud máš děti jako já, možná taky přemýšlíš, jak jim pomoci k plynulé konverzaci v cizím jazyce. Proto se mi líbí, že jazykové kurzy na Maltě s Maltalingua jsou koncipované už pro předškoláky. Manažerka Tania mi na příkladu španělštiny (kterou moc neznám) ukázala, jak děti učí prvním slovíčkům a konverzaci (ačkoliv neumí číst, psát ani ten jazyk neznají).

Opět do výuky zapojovala interaktivní zázemí školy (hodně kreslila). Plus taky živě gestikulovala a důsledně artikulovala. Celé kouzlo spočívá ve hrách (aby děti hodina bavila), které se střídají s opakováním frází po lektorovi.

Něco málo o Maltalingua School of English

Jazykové kurzy na Maltě ve škole MaltaLingua School jsou zaměřené na angličtinu. Najdeš u nich pestrou nabídku: od konverzace přes obchodní angličtinu až po přípravu na mezinárodní zkoušky. Kurzy jsou tu jak pro děti, tak pro dospělé. Můžeš tedy vyrazit s celou rodinou a spojit dovolenou na Maltě s výukou angličtiny. Navíc angličtina je na Maltě druhým úředním jazykem, procvičíš si ho tak i mimo zdi školy.

Doplnění z Nomádské stezky: Malta má navíc úžasnou architekturu, řadu nádherných (písečných i kamenitých) pláží a dalších skrytých míst, které jsem ti odhalila v článku 7 míst na Maltě, kde se nebudeš pošťuchovat s turisty.

Co bych chtěla o škole vypíchnout, tak je jejich akreditace EAQUALS. Rozhodně není standardem u všech zahraničních jazykovek (nejenom na Maltě). Maltalingua opakovaně získala hodnocení 11 z 12 posuzovaných kategorií. Ve zkratce to znamená, že škola má nějaké stanovy/plány/cíle, které svými lekcemi a jejich náplní sleduje (není to halabala výuka, kde se skáče od tématu k tématu bez provázanosti na pozadí). Víc o této akreditaci si přečti na stránkách školy.

V červenci 2020 se škola zase otevřela pro veřejnost, neboť turisté i studenti mohou opět cestovat na Maltu (alespoň z ČR tuto možnost máme). Při té příležitosti Maltalingua natočila video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

V rámci jazykového pobytu škola nabízí i řadu mimoškolních aktivit – výlety na lodích, párty, grilování, apod. Ty jsou vhodné domlouvat vždy na místě s koordinátory.

A pozor: Ačkoliv škola rychle zareagovala na nepříjemnou situaci s COVID19 interaktivním programem a ačkoliv jsou již otevření pro studenty, tak zároveň nabízí ONLINE LEKCE. Ty probíhají interaktivně na způsob, jaký jsem si sama u Maltalingua vyzkoušela. Pouze těch “školních her pro děti” je méně. I k online lekcím existuje názorné video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mé hodnocení Maltalingua jazykovky

Bohužel offline výuku, ačkoliv jsem byla zvána, musím z rodinných důvodů odložit na neurčito. Hodnotím tedy pouze komunikaci s vedením školy a vše okolo Virtual Summer English Campu.

  • Super je to interaktivní prostředí s domácími úkoly a dalšími materiály. Jinde jsem ještě nezažila.
  • Kladně hodnotím mít možnost výukyrodilými mluvčími (ne Malťany) a to s různým přízvukem (např. onu Velšanku Ffion).
  • S individuálním plánem výuky mi vycházeli vstříc. Vždy jsem řekla, kdy mám hlídání a mohu se připojit.
  • Nabídka výuky dětí. Škoda, že jsem nemohla využít, ale tu možnost jsem dostala.
  • Manažerka Tania se mi věnovala a ochotně poskytla další materiály a informace o škole.

Mrzí mě, že jsem neměla tu lekci sociálně-zábavní interakce se španělskou blogerkou. To považuji rovněž za originalitu této jazykové školy.

Pokud máš chuť a možnost vyrazit na Maltu, jazykovku Maltalingua mohu doporučit. Má skvělou lokalitu v rámci ostrova (znám z vlastní zkušenosti).

Nemůžeš z nějakého důvodu vycestovat? Nevadí! Zkus jejich online lekce, který nabízí pro dospělé i děti (několik různých variant kurzů). Výhoda těchto lekcí spočívá v jejich časové flexibilitě. Do běhu kurzu můžeš naskočit kdykoliv, individuální plán ti bude vytvořen.

Lákají tě jazykové kurzy na Maltě? Nebo už máš nějakou dřívější zkušenost? Odkud? Těším se na inspirující komentáře pod článkem.

Článek vznikl ve spolupráci s jazykovou školou Maltalingua School of English. Děkuji za možnost 2 ukázkových hodin.
jazykové kurzy na Maltě

V této lokalitě se škola nachází. A mimochodem, tady jsem i pracovala během pobytu na Maltě 🙂 Foto: Maltalingua School of English

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.