VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Co se stane, když se potká blogerka a fotografka?/What happens when a blogger meets a photographer?

Více cestovat, pracovat odkudkoliv, užívat si života, mít pasivní příjem, přednášet o cestování. Koho by to nebavilo, že? Například mě. A taky Adél. Možná i tebe. Co to všechno má společného se setkáním bloggerky a fotografky? Tak já ti povím příběh, který se zrodil před 14 dny. Protože celý příběh má ambiciózní plány, který překročí hranice naší země, dnešní článek je dvojjazyčně.

Who wouldn’t like to travel more, work from anywhere, enjoy life, start passive income, and give speeches about traveling? I’m in! And so is Adela. Maybe you would enjoy it as well. And what does it have to do with getting a blogger and a photographer together? Let me tell you a story that came into existence two weeks ago. We don’t want our story to be limited by borders, so this article is bilingual.

Jak se rodí spolupráce/A co-operation is born

Před asi 14 dny se mi ozvala Adéla se zájmem o online konzultaci k digitálnímu nomádství. Lákalo ji začít pracovat jako fotografka na cestách. Daly jsme hodinový Skype, kde jsem jí předala rady, kontakty a návody, kde a jak začít.

About two weeks ago, Adela requested an online consultation on how to become a digital nomad. She wants to be a traveling photographer. During our Skype conversation, I shared my insights, contacts, and instructions about how to get started.

Za tímto mottem si stojíme/ Our quote

Jenže voláním to neskončilo, naopak vypukla doslova smršť. Inu, když se sejdou dvě živelky, cestovatelky a především holky, které žijí životy po svém, co jiného čekat. Adél zmínila nápad se zúčastnit závodu LowCost Race: 40 checkpointů po Evropě, 2500 Kč na osobu, 2 lidi v týmu, 10 dnů, kam se dostaneš? Já odvětila: “Kam jen budeme chtít. Jdu do toho s tebou.”

Let me tell you, this call was just the beginning. What else can you expect when two traveling girls living their lives to the fullest and by their own rules get together! Adela came up with the idea of taking part in the LowCost Race: 40 checkpoints across Europe, hundred bucks per person, a team of 2 people, 10 days – how far can you get? “Anywhere we want. I’m in,” I replied.

Ale pohádky stále není konec. Ostatně žijeme v reálném světě. Já jsem bloggerka, Adél je fotografka, proč nespojit své síly?! Nomádů, nomádek po světě běhá, ale dvě digitální nomádky tak často nepotkáš. A tak v krátkosti vznikl projekt Nomads in Skirts. Protože ale jen planě nemluvíme, už máme své weby (jasně, že i anglický), Facebook a kromě závodů naplánovaný měsíc kočování v Maroku.

But that’s not the end of the story. After all, we live in the real world: I am a blogger; Adela is a photographer; so why not combine our strengths? There’re tons of solo nomads roaming the world, but two nomadic girls? Quite rare, if you ask me. Long story short, the Nomads in Skirts project was born. And to prove we really mean it, we have already built our sites (both English and Czech, of course) as well as a Facebook page. Future plans? After the LowCost Race, there’s a month of traveling through Morocco coming up!

Maroko už se blíží, Morrocco is coming

Jdeme na vše po svém a po hlavě/Our project. Our way.

Ale pozor, my rozhodně nechceme být dvě mladé, co špulí rty na selfie a počítají lajky. Naše práce nás baví, elánu máme na rozdávání. Jdeme na to jinak. Myšlenka spolupráce je jednoduchá: “Hlubší zamyšlení ze světa cestování skrze smysly místních.” Neváháme se tedy vydat jet točit, fotit a psát na Balkán, Maroka a tam, kam nás to zavane. Chceme zábavné reportáže, ale i poučné, doplněné o fotky s myšlenkou. Však nás sleduj a uvidíš.

A word of warning: we don’t plan to be those two young chicks taking duck face selfies and counting likes on social networks. We enjoy our work and we’re full of energy. We do things differently. The idea behind our co-operation is simple: „Serious reports from our travels through the senses of local people.“ Without hesitation, we are going out there to shoot videos, take photos and write about our experiences in the Balkans, Morocco – and wherever our paths lead us. We want our readers to have fun, but also provide them with valuable details and photos that go below the surface. Follow us to see what we mean.

Nejsme samy. Náš projekt se líbí a za zády máme hned několik “parťáků”. Rozhodně jim neříkejme mecenáši. O TravelBibli jsi už na mém blogu četl, ale spojili jsme síly i s časopisem Brainstorm, nebo projektem Locals4Friends.

We are not alone. People love our project and several reliable partners decided to back us up. You have already read about the Travel Bible project on my blog, but we have also teamed up with Brainstorm Magazine as well as the Locals4Friends project.

Víc ti zatím neprozradíme, nutná dávka tajemna je vždy k užitku. Zůstaň ale v obraze, sleduj naše cesty, staň se “parťákem”, nebo propoj síly s námi. Nezapomeň taky na like na Facebooku, fakt nás potěší. 🙂 A to nejlépe okamžitě. 🙂

Let’s not get into more details now – we don’t want to spoil the surprise. Just stay in touch, follow our trips, become a „partner“, or join us . And if you give us a like here on Facebook, we’ll be delighted. 🙂

Ať žije svět digitálních nomádek.

Nomads in skirts FTW!

Hanka Šormová
Mými 2 vášněmi jsou písmenkování a cestování. Dnes učím své klienty, jak pomocí toho prvního dosáhnout druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnily okamžitě. Nejenom ty cestovatelské.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny, rozpohybuješ se. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj celý příběh si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.