VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Verča Šubrtová: Sólo cestování? Super vyčištění hlavy

Natáčet, psát, spravovat weby druhých a hlavně cestovat. Tak to je svět Verči „Weef“ Šubrtové, kterou jsem zastihla v Maroku. Třeba se tam s ní za týden potkám a popovídáme o nomádství a světě okolo cestování z očí do očí.

Verčo, na tvých stránkách má člověk pocit, že jsi vlastně pořád na cestách :). Počítáš si, kolik zemí už jsi navštívila?

Ne, nepočítám. A nemám ani pocit, že by jich bylo hodně. Jde mi spíš o hlubší poznání země, zůstat déle, místo víc probádat, užít si ho. Znám dost lidí, kteří nějaké místo rychle zaškatulkují i přes to, že tam byli jen víkend a pořádně ho nepoznali. To je podle mě i jasná ukázka toho, jak jsou informace lehce zkreslený – každý jsme unikát, každý to máme jinak.

Jsi tedy digitální nomádka a pracuješ na cestách, viď? Co všechno tě živí?

Nemám moc ráda to označení, protože se s tím teď roztrhl pytel. Ale ano, je to ta nejsnazší definice. Jsem živnostník, dělám na dálku s klienty v oblasti sociálních sítích, PR a marketingu, wordpress webů, fotek a videí. 🙂 Všechno mě dost baví a na všem si dost testuji svoje schopnosti a neustále se učím novým věcem.

Svět Verči Weef Šubrtové
Verča prodává svou tašku, foto: FB Weef’s world

Zaujalo mě hodně to natáčení. Přibliž mi to, prosím. Jezdíš do zahraničí a natáčíš odtud videa? Pro zákazníky?

Natáčím spíš pro klienty v ČR. Vždy, když se tam otočím, tak se uskuteční nějaká zakázka. Ta se buď plánuje předem, nebo z čista jasna přijde. Musím se ale přiznat, že mě nejvíc baví dělat vlastní videa. Ta svoboda tvorby a možnost se vyřádit – to je nej!

To asi jezdíš sama po většinou? Nebo míváš doprovod?

Mívám doprovod, protože se v podstatě stěhuji. Konkrétně tedy s přítelem. Nemáme stabilní bydlení. Jednotlivý tripy v daný lokaci si pak dávám buď sama, nebo s ním. A pak taky vyrážím na blogerské výlety nebo prostě na místa, kam chci jet sama.  Něco na tom sólo cestování je. 🙂

 

Nebojíš se sama cestovat? Máš nějaký řekněme horší zážitek z cest?

Nebojím. Je to super. Vyčistíš si hlavu, děláš si přesně to, co chceš ty. Zároveň tě to víc nutí jednat sám za sebe. Všechno si zařizuješ ty, na vše jsi sám anebo si o tu pomoc musíš prostě říct.

Nehezký zážitek byl, když jsem se v Thajsku vysekala na motorce. Ale na druhou stranu to bylo i milé překvapení o místní ochotě pomoct. Všichni lokálové se ke mně seběhli, zavolali mi záchranku, pomohli mi, uklidňovali mě. Super lidi! Vzpomínkou je teď pár stehů a jizva. 🙂

 

Jejda. Ještě, že jsi celá. Co naopak nějaký z humorných zážitků, které ráda dáváš k dobru u svátečního stolu?

Já si neumím na nic vzpomenout na povel. 😀 Mně se to vždy tak nějak spojí s danou konverzací. Humorných zážitků je asi dost, ale přísáhám bohu, teď mě žádná nenapadá.

Svět Verči Weef ŠubrtovéChorvatsko nejsou jenom pláže, foto: FB Weef’s world

To nevadí, i tak myslím, že máš opravdu o čem psát na svůj blog. Nenapadlo tě vydat průvodce nebo nějakou knížku?

Určitě. Bude se to dít, ale teď se soustředím na jiné věci, které potřebuji nejprve dotáhnout. Pak se bude psát. V plánu jsou nějaké knížky s tipy, ale i něco osobnějšího. Vše bude na blogu.

 

Takže aktuálně knížku nepíšeš. Já ale vím a prozradím na tebe, že rozjíždíš další cestovatelský projekt. Pochlub se čtenářům. 🙂

Přesně tak. Jedná s cestovatelskou komunitu a web Wild Culture. Určen je pro všechny, kteří rádi cestují, rádi se učí novým věcem a potkávají se. Chceme propojovat tyto lidi online, ale i offline na různých přednáškách, akcích, výletech, workshopech. Krom toho bude Wild Culture zastřešovat top tvůrce online obsahu spojeného s cestováním a propojovat je s klienty v této oblasti. Dost se na to těším!

 

Moc pěkně. Co je tedy tvůj cíl, za kterým si kráčíš? Nemusíte se týkat předchozího projektu. Nějaký tvůj sen.

Začnu sobecky, chci dělat, co mě baví. Vždycky je důležitý začít u sebe. 🙂 Miluju videa, fotky, práci s lidmi, cestování. Cílem je tyhle věci propojit, mít z nich výdělek, který mě udrží na živu. V neposlední řadě pomáhat tím inspirovat další k tomu, aby dělali to, co je opravdu baví a v čem jsou dobří. Protože pak budeme všichni happy, jak dva grepy! 🙂

Svět Verči Weef ŠubrtovéChvilka odpočinku v Londýně, foto: FB Weef’s world

To jsi řekla moc hezky. Verčo, poslední otázka na tebe. Kde všude tě můžeme potkat v roce 2017?

V Maroku, Španělsku, Portugalsku, Česku, Americe a pak někde v Asii. 🙂 Tak až mě potkáte, pořádně mávejte, často jsem zamyšlená. 😀

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře
  1. Kony napsal:

    Člověk by měl mít radost, že je digitální nomád, i když to už není nic extra a roztrhl se s tím pytel, ale o to přece nejde, kvůli tomu to člověk nedělá 🙂 Jinak čekal jsem pár osobních tipů k sólo cestování. Zde je pěkný článek o sólo cestování, kdyby někdo uvažoval do budoucna, jako já 🙂

Komentáře nejsou povoleny.