VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Komu to pálí, má za tři Aneb 15 tipů, kde se “výhodně” online vzdělávat

Ať je (bude) doba jakákoliv, věřím, že vzdělání pomáhá člověku překonávat překážky. Díky znalostem v oboru, ochotě na sobě pracovat, vytrvalosti učit se den co den obstojíme i v nelehkých situacích. Dokážeme pak vidět příležitosti v tak obtížné době, jakou je například koronavirová pandemie. Znalosti nám mohou zajistit práci, pomoci rozjet vlastní podnikání nebo se uchytit v jiné zemi a za nových okolností. Dnešní doba navíc přeje vzdělávání z pohodlí domova, často dokonce zadarmo. Kde se online vzdělávat?

Záměrně píšu “výhodně”, protože jsem pro tebe vybrala soupis online zdrojů, které nejsou zpoplatněné, nebo aktuálně nabízejí slevu. Všechny materiály můžeš studovat z domova, pokud máš připojení na Internet. Snažila jsem se vybrat různorodý materiál (videa, podcasty, články, e-knihy, online kurzy), ať si vybere každý podle svého gusta.

Zaměřila jsem se na zdroje vzdělávání z online marketingu a práce na dálku. Jednak je mi tato oblast blízká (mám s ní sama zkušenost) a za druhé si myslím, že “práce v onlinu“ má vysoký potenciál v budoucnosti.

Kde se online vzdělávat (zadarmo)

Kurz nomádství: Digitální nomád Matouš Vinš nabídl jinak placený kurz o práci na dálku zadarmo. Pokud hledáš, co bys mohl v onlinu dělat, jak si nastavit pracovní morálku, jaké online aplikace se ti mohou hodit, pak je to kurz pro tebe. Obsahuje videa v délce necelých 4 hodin času.

Digitální garáž: Potřebuješ zvýšit digitální gramotnost (Google Ads, Machine learning, základy zdrojového kódu,…)? Pak si vyber jeden z mnoha online kurzů přímo pod Googlem. Po jejich absolvování máš možnost v testu získat certifikát.

FB Blueprint: Facebook nabízí řadu online kurzů, zdrojů a certifikací, které se točí kolem firemní správy této sítě. Nauč se efektivně propagovat svůj byznys, nastavit Business Manager i s reklamou nebo zjisti, jak se tato síť chová. Součástí kurzů jsou rovněž poznatky o Instagramu, který spadá pod Facebook.

Videa z Reshoperu: V lednu 2020 proběhl festival Reshoper. Nebyl jsi tam a máš (plánuješ) svůj e-shop, pak tě potěší, že Reshoper v březnu zveřejnil devět videí veřejně. A zdarma.

kde se online vzdělávat

Nabídka zdarma videí od Reshoperu 2020

Brouzdaliště: Chceš vytvořit web? Napojit na něj e-mailing? Umět ho zálohovat? Peťa Vymětalová už několik let dělá osvětu okolo tvorby vlastního webu na webech Brouzdaliště, Počítačová Blondýna a dalších. Řada materiálů je zadarmo a psána pro úplné začátečníky (pro počítačové blondýny).

O psaní: Baví tě psát? Nebo si potřebuješ natextovat vlastní web? V sekci O psaní na tomto blogu se věnuju různým tématům okolo copywritingu (psaní textů na zakázku). Články jsou samozřejmě zadarmo.

Psaní Hravě: Chceš být efektivní? Pak piš všemi deseti. Projekt Psaní Hravě z rukou digitálních nomádů teď nabízí licenci zdarma. Jsi učitel nebo manažer firmy, který chce nadále rozvíjet své zaměstnance, ačkoliv zrovna dělají z domova? Určitě jim napiš na FB či kontakt uvedený na webu. S Psaním Hravě mám vlastní zkušenost, sepsala jsem o ní recenzní článek na blogu.

Další velkou skupinu kurzů zdarma (ale musíš už filtrovat) najdeš na portálech Coursera (vytvořené špičkovými profesory z univerzit), českém Seduo či zahraničním Udemy (když neseženeš kurz s tvým zaměřením zdarma, nesmutni, často bývají akce Kurzy za 10 USD).

Podcasty

Než čtení dáváš přednost poslechu? Pak si pusť některých z velkého množství podcastů na české i zahraniční scéně. Tento trend se postupně dostává i do České republiky, takže dnes už na platformách najdeš rozličná témata k poslechu. Za sebe z těch vzdělávacích můžu doporučit:

 • Mladého podnikatele od Jirky Rosteckého – v příspěvku na Facebooku sepsal, co vše teď šlo ven. Je to pěkná nálož užitečného obsahu nejenom pro e-shopaře a markeťáky.
 • Proti prouduNa vlně podnikání od Dana Tržila.

O tom, proč a jak poslouchat podcasty včetně sedmi tipů na poslech, jsem sepsala v článku 7 podcastů, které mě rozvíjejí.

Kde se online vzdělávat (se slevou)

Článek píšu v dobách, kdy ve světě řádí pandemie (koronavirus COVID-19). Řada vzdělávacích společností proto lidem poskytla výrazné slevy na jejich knihy a kurzy. Akční ceny tak mohou být jen dočasné či s využitím speciálních voucherů. Všechen obsah je ale natolik kvalitní, že stojí si jej koupit i za plnou cenu.

TravelJobs: Kromě Kurzu nomádství nabídl Matouš Vinš 50% slevu na jednu z jeho e-knížek. Pokud nevíš, jakou online práci bys mohl vykonávat, tak začni touto knihou. Slevu získáš po zadání voucheru “pracenadalku” (bez uvozovek).

Jan Melvil Publishing: Toto české nakladatelství je rájem knihomola (budoucího) podnikatele. Co kniha, to studnice vědomostí. Sama mám doma celou řadu knih od nich (Na volné noze, Hluboká práce, Prodávat je lidské, Jak na sítě, Válka umění, Soustředění). Aktuálně nabízejí 30% slevu na e-knihy a audio knihy, pokud zadáš voucher COCIST19. Rovněž rozdávali zdarma knihu Práce na dálku pro prvních 500 zájemců.

Audiotéka: Od 16. do 22. 3. nabízí Audiotéka 30% slevu na všechny audio knihy vydané u nakladatelství Albatros. Mezi tituly není pouze beletrie. Objevila jsem tam například knížku Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření, což v dobách koronaviru možná přijde k duhu nejednomu podnikateli.

Online fitness: Není to sice online svět, ale bez zdravého těla nebude zdravý duch ani chuť se vzdělávat. S jejich programech na zkoušku si zacvičíš i z domova (v karanténě). Program aktuálně nabízí na zkoušku za 1 Kč/měsíc.

Snadný tip, co udělej ještě dneska

Vyber si jeden článek, video či podcast a nejdi spát, dokud ho nepřelouskáš. A pokud to u té činnosti pasivně zvládneš, pojď šít roušky.

Máš problém s prokrastinací a nechutí se vzdělávat, pak se nakopni s mou zdarma 21denní vzdělávací výzvou.

Víš ještě o nějakém tipu, kde se online vzdělávat (zdarma či aktuálně levněji) a neuvedla jsem ho? Napiš mi ho do komentářů anebo osobně na FB, ráda ho do seznamu přidám. Děkuju!

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře
 1. Petr Šejba napsal:

  Těm, kteří by rádi své stránky nebo blog proměnili ve zdroj příjmů, by se mohl hodit můj bezplatný e-mailový kurz:
  https://imbecil.cz/jak-vydelat-na-internetu-online-kurz-zdarma/

  Snažím se v něm probrat témata v logické posloupnosti. I absolutní začátečník by si tak měl být schopen relativně rychle srovnat v hlavě, jaké konkrétní kroky potřebuje učinit. S přibývajícími lekcemi se dostáváme více do hloubky, takže věřím, že i těm zkušenějším má co dát.

  • Hanka Šormová napsal:

   Teď už tě, Peťo, znám. 😀 Tvá blogovací doména je fakt vtipná, ale články tam máš super. Takže doporučuji i dalším blogerům k tobě zabrousit. 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.