VÍTEJ

NA NOMÁDSKÉ STEZCE

copywriterka Hanča Šormová

Využij možností 21. století: Nauč se anglicky rychle a z pohodlí domova

nauč se anglicky rychle

“Nemám čas!” Toto je častá výmluva toho, proč se nemůžeme učit cizí jazyky. Vymlouváme se na nedostatek času a přitom ho denně “promrháváme” v celé řadě běžných situací – v MHD, ve frontách na cokoliv, čekáním na přechodu či zastávce autobusu, atd. Co tento promarněný čas využít a naučit se například anglicky rychle v několika hodinách? To ti prozradím ve článku.

Za svůj život jsem se učila (ve škole i jako samouk) celé řadě jazyků – angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, italštině a španělštině. Ve výsledku vládnu snad jen tou angličtinou. Vyzkoušela jsem kde co – od jazykovek přes soukromé hodiny po práci v zahraničí, jak popisuji v článku Jak se naučit anglicky. Po čase má snaha ztroskotala vždy na některé z těchto tří “výmluv”:

 • Nemám na to čas pro samé podnikání (práci).
 • Často cestuji, takže nemůžu nikam na lekce fyzicky docházet.
 • Nemám na to buňky (špatně slyším).

Pominu-li třetí bod (sluch si prostě neopravím), tak s prvním a druhým bodem lze něco udělat. Z okolí vím, že tyto výmluvy mají i druzí (místo často cestuji si doplň něco svého, proč nemůžeš docházet na kurzy). Avšak žijeme v 21. století, které se vyznačuje rozvojem online technologií. Proč toho tedy nevyužít i pro výuku cizího jazyka?! Proč se neučit online v každé chvilce “jinak promrhaného času”?!

Co více, nemusíš být digitálním nomádem jako já, nemusíš hned dávat výpověď a jet pracovat do ciziny, aby ses naučil další jazyk. Stačí mít mobil, tablet či laptop a můžeš začít třeba hned s tipy, které ti tu vypíšu. Předávám ti své ozkoušené rady a několik dalších jsem sesbírala mezi fanoušky Nomádské stezky. Tak se inspiruj!

Anglicky rychle a pohodlně s eBooky od EasyLingo

Otevírat na přechodu pro chodce papírový slovníček, aby sis zopakoval fráze, je poněkud neohrabané. Držet rozměrnou učebnici jazyka v nacpané tramvaji taky není to pravé ořechové. Proto dávám přednost čtení z mobilu nebo čtečky knih či tabletu. Nahraď papírové učebnice a slovníčky za ty digitální – za eBooky.

Za sebe mohu doporučit eBooky od jazykové společnosti EasyLingo. Tato společnost rovněž nabízí online kurzy či procvičovací aplikaci pro Android i iOS. Neznáš EasyLingo? Zkusím ti ho představit v několika bodech:

 • Nabízí jazykové online balíčky těch nejvíce světově používaných jazyků – vhodné pro jednotlivce, rodiny (kupuješ balíček se 4 licencemi), firmy i školy.
 • Aktuálně k roku 2019 jejich produkty využívá už 402 škol v České republice.
 • EasyLingo si objednávají dokonce nadnárodní firmy, jako jsou Siemens, ČEZ, Česká pojišťovna a další.
 • Učit se můžeš na PC, tabletu i na mobilu.
 • Využívají tzv. sociálního aspektu. Znáš Duolingo či používáš nějakou sportovní aplikaci? Pak ses s touto formou výuky setkal. V jednoduchosti lze říci, že studuješ s přáteli a vzájemně si sdílíte úspěchy a komunikujete. Jste jedna sociální skupina.
 • EasyLingo stojí na 6 pilířích (rozuměj: 6 aspektech, které nákupem jednoho online kurzu získáš):
   1. Zrychlená výuka pomocí online platformy. Jednu jazykovou úroveň zvládneš za 30 hodin studia.
   2. Osobní podpora lektorů na chatu.
   3. Individuální lekce na míru studenta. Jsou vedené po Skypu.
   4. Online konverzační klub. Každý den v roce probíhají online vysílání s lektory, do kterých se můžeš zapojit a procvičit si taky mluvenou část cizího jazyka.
   5. Motivační odměny pro nejlepší studenty. Když se budeš dobře učit (což určitě chceš), bonusem získáš dovolenou, dárkové karty či jiné hmotné dárky.
   6. Mobilní aplikace. Už se nemusíš učit jen na počítači, ale EasyLingo vyvinulo vlastní mobilní aplikaci.

Ale vrátím se zpět ke slibovaným eBookům, které si můžeš u EasyLingo zdarma stáhnout.

1) eBook Angličtina na cesty

Tento cestovatelský eBook je na 111 stránkách rozdělen do několika lekcí podle situací, se kterými se můžeš na cestách běžně setkat. Dozvíš se tak, jak konverzovat na recepci v hotelu, jak si přivolat taxi, apod. Začneš rozumět, co ti povídají na palubě letadla, lodě… A mnoho dalšího. Jde tedy o specificky zaměřený slovníček doplněný o větné fráze. Ostatně se podívej na ukázku z něho:

nauč se anglicky rychle a snadno nauč se anglicky rychle a snadno

Běžná cena tohoto eBooku je 199 Kč, ale EasyLingo spustilo v září 2019 ochutnávkou akci. Do konce měsíce si můžeš tento eBook stáhnout zdarma na tomto odkazu. Pak už si ho budeš muset zaplatit.

2) eBook 90 dvojjazyčných článků v angličtin

Přiznám se, že já se nerada memoruji slovíčka bez souvislostí na pozadí. Bohatě mi to stačilo ve škole. Nejvíce si toho zapamatuji, když čtu příběh v cizím jazyce a znám jeho překlad do češtiny. Proto si chystám stáhnout novinku od EasyLingo, kterou je eBook s 90 dvojjazyčnými příběhy ze života (z oblasti cestování, vztahů a zábavy).

nauč se anglicky rychle a snadno

Novinka bude dostupná ke stažení zdarma na tomto odkaze od 8. září 2019. Jak dlouho bude k dispozici, to nevím, minimálně do konce září 2019.

Tip z Nomádské stezky: Na EasyLingo se mi líbí, že ti hned nevnucují celý jejich produkt, aniž by sis ho zevnitř důkladně neprohlédnul. Můžeš si na zkoušku koupit trial verzi za 1 Kč. Dostaneš celý jazykový balíček na 30 dnů. Pak se rozhodneš, zda si chceš dál prodloužit měsíční členství za 299 Kč, nebo koupit celý online kurz za 3690 Kč, anebo s jazyky seknout. 😀

Zapoj do hry mobil a uč se anglicky rychle odkudkoliv

Udělej si se mnou malý test a zodpověz si následující dvě otázky:

 1. Kolik máš stažených/zaplacených aplikací ve tvém mobilu?
 2. Kolik z nich se věnuje výuce jazyků?

Pravda, u mě převažují hlavně aplikace na snadné (levnější) cestování, ale najdou se tam i nějaké pro procvičování angličtiny (jiné jazyky se aktuálně neučím). Za ta léta jsem jich vyzkoušela povícero, ale věrná jsem zůstala pouze těmto:

 • Duolingo – slouží k hravému procvičování slovíček. Za dobré odpovědi máš bodíky a postupuješ do dalších levelů.
 • Vocabulary Miner – detailně jsem tuto appku rozebírala v předchozím článku Jak se naučit anglicky.
 • Mooveez – sleduješ filmy v angličtině. Některé z filmů jsou dostupné i bez placení členství, takže si appku můžeš ozkoušet zdarma.

Protože s aplikacemi nemám bohaté zkušenosti, zeptala jsem se svých Facebookových fanoušků, jak oni se učí anglicky rychle a z pohodlí domova, jaké aplikace využívají. Tady jsou jejich odpovědi:

 • Couchsurfing – nemusíš na této platformě pouze hledat, u koho se zdarma v cizině ubytuješ. Couchsurfing je další z možností, jak si s někým dopisovat v cizím jazyce a procvičit si tak slovní zásobu. A pokud neznáš tuto platformu, mrkni se na článek Intimní zpověď couchsurferky.
 • Language Dropsappka sází na tvou vizuální paměť. Nová slovíčka se učíš pomocí obrázků.
 • EasyLingo – tady už netřeba cokoliv dodávat. Snad jen, že společnost se snaží sjednotit vizuální vzhled appky s online verzí kurzu na počítači.
 • Worganizer – tuto aplikaci doporučil fanda Honza, ale sama s ní nemám žádnou zkušenost.
 • Prectime – další z aplikací, kterou využívá Honza a já o ní ještě nikdy neslyšela.
 • Elevate – toto není appka přímo na procvičování cizího jazyka. Hravou formou se učíš různým (kognitivním) schopnostem. Ale protože je pouze v angličtině, učíš se tak zároveň i tento jazyk. Spojíš tak dva v jednom.

Poslední tip, který jsem dostala od fanynky Janči, není sice tip na aplikaci. Doporučuje se učit cizí jazyk s BBC na Youtube kanále, konkrétně z playlistu Extra episody. Najdeš tu víc levelů obtížností angličtiny podle tvé aktuální jazykové úrovně.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zapoj do hry Skype a volej si s lektorem

A nemusí to být jen Skype, ale třeba i Teams, Hangout, Facetime či Whatsapp. Záleží jen na tobě, přes co nejraději na dálku (online) komunikuješ.

Dneska už není nutností docházet na prezenční lekce do jazykové školy (ať už skupinové, anebo individuální). Se svým lektorem můžeš mít hodiny přes nějaký video-komunikátor. Sama jsem tuto možnost vyzkoušela díky jazykové škole Presto. Svou zkušenost jsem zachytila v recenzním článku.

Máš čas spíš nahodile (například jako já jen v čase, kdy dítě spí?) a mít pořád jen jednoho lektora ti nevyhovuje? Nevadí, i tady existuje online řešení. Zkus projekt Blabu, kde si najdeš zrovna dostupného lektora ve chvíli, kdy ty máš čas. A voláš tak dlouho, jak ty můžeš. Tento jayzkový projekt se chystám brzy otestovat a dát ti mou referenci na něj.

Snadný tip, co udělej ještě dnes

Stále tvrdíš, že máš málo času na učení se jazykům? Přečti si PDF 7 tajemství rychlého učení jazyků a třeba změníš názor. A měj na paměti: “Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.”

Inspiroval tě článek a už víš, jak se naučit anglicky rychle a nejlépe na vlastním mobilu? Pak si tyto tipy nenechávej jen pro sebe a článek zasdílej s online světem! Za to ti patří můj dík i úsměv.

Hanka Šormová
Mezi mé 2 vášně patří psaní a cestování. Dneska ukazují svým klientům, jak pomocí toho prvního dosáhnout toho druhého. Ale především inspiruji lidi k tomu, aby nečekali na nějaké AŽ a své sny si plnili okamžitě. A nemusí se zdaleka jednat jen o cestovatelské sny.

Jsem autorkou eBooku 5 + 1 kroků, které tě zvednou z gauče do světa. Díky němu se začnou plnit tvé sny a sám se rozpohybuješ. Pro vášnivé cestovatele jsem sepsala na 80 vychytávek a tipů v eBooku Cestuj na pohodu a bez nervů, aby si šetřili čas i korunky na další cesty. A pro všechny nadšence do práce na cestách, kde už nemusí čekat na souhlas šéfa o dovolenou, mám krok za krokem návod v eBooku Z necestovatelky digitální nomádkou.

Můj příběh si můžeš přečíst tady.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.